آرشیو مطالب

اخبار و مقالات

خانه هوشمند و سیستم ایمنی و مدیریت انرژی

سیستم امنیتی، مدیریت انرژی و اتوماسیون صفحه اصلی این سیستم, نسل راه حل های امنیتی برای خانه و خانواده خود است که با ارائه نظارت گسترده و خدمات هشدار در صورت آتش سوزی، سرقت، سیل یا نشت گاز، و همچنین به عنوان فرزند سفارشی و راه حل های مراقبت است. علاوه بر بهترین راه حل های امنیتی ، Zipato امکان ذخیره انرژی و نظارت بر مصرف انرژی خود، از طریق کنترل از راه دور و خودکار چراغ ها، دما و تمام دستگاه های مصرفی دیگر در منزل را,به شما می دهد. همچنین گزارش های سفارشی و اعلام اینکه که در منزل انرژی کجا مصرف می شود و جلوگیری از هدر رفتن آن زمانی که شما به آن نیاز نیست. سطح بالایی از امنیت و بهره وری انرژی همراه با توانایی کنترل کامل واتوماتیک کردن خانه شما , از طریق اینترنت و یا تلفن همراه , منزل تان راحت تر خواهید کرد و به شما زمانی که دور از آرامش خاطر می دهد. امنیت  خیلی بهتر است! Zipato نسل جدیدی از ایمنی منزل و حفاظت را برای شما به ارمغان می اورد. همیشه از طریق اتصال به سیستم مرکزی هشدار همراه با امکان پیشرفته کنترل از راه دور و اتوماسیون، Zipato راه دقیق و امن تر برای محافظت از خانه خود را از سرقت، آتش سوزی، سیل، طوفان و گاز و رویدادهای دیگر را به شما  می دهد. با Zipato شما می توانید کنترل کامل بر خانه خود را حتی زمانی که در منزل نیستید, را داشته باشید .   اتوماسیون امنیت خانه خود را بر روی خلبان اتوماتیک تنظیم کنید. تنظیم چراغ ها و سایه ی خودتان به تقلید الگوهای معمول و اینکه حضور شما در منزل به نظر می رسد ، حتی زمانی که شما آنجا نیستید. شما حتی می توانید با روشن / خاموش تلویزیون سارق را دلسرد کنید که در منزل تشریف دارید. کنترل ورودی ها مشاهده اینکه چه کسی مقابل درب منزل شماست و قفل و یا باز کردن درب جلو از طریق اینترنت ، تلفن و یا پنل لمسی منزل. دانستن اینکه چه کسی وارد منزل شده از طریق متن، ویدئو و یا عکس. شما می توانید با دسترسی به کدهای کاربر،بچه نگهدار، پاک کننده خانه وغیره را مدیریت کند. نظارت ویدئویی دسترسی به دوربین های در خانه و یا کسب و کار شما از راه دور برای دیدن آنچه که زنگ به شما هشدار داده است یا مشاهده آنلاین وقایع .همچنین ویدیوهای قبل و بعد از زنگ های یا آلارم های داده شده را از طریق تلفن همراه و کامپیوتر خود مشاهده کنید. شما می توانید از دوربین های دید در شب برای دید در تاریکی ، ودوربین مگاپیکسلی برای داشتن کیفیت عالی عکس و فیلم استفاده کنید.

ادامه مطلب

خانه هوشمند و سیستم تفکیک مصرف انرژی

اهمیت مباحثی همچون کاهش خطای انسانی در کنترل و نظارت بر سیستم های امنیتی و ایمنی ساختمان از یک سو و برجسته شدن نقش بهینه سازی مصرف انرژی ساختمان در پی آزادسازی نرخ حامل های انرژی در کشور از سوی دیگر سبب شده تا سیستم های مدیریت هوشمند امروزه به عنوان جزء جدایی ناپذیر هر ساختمان در آیند. شرکت پایش انرژی به عنوان یکی از شرکت پرشین دیتا با بیش از ۱۰ سال تجربه در زمینه های مرتبط با انرژی، راهکارهای هوشمندسازی تراز اول جهان را با سلایق بومی در آمیخته و به بازارهای داخلی عرضه می نماید. سیستم تفکیک مصرف انرژی مصرف انرژی در ساختمان­های با کاربری متعارف (مسکونی، اداری، تجاری)، شامل گرمایش، سرمایش، آب­گرم مصرفی و تهویه می­گردد. اتحادیه اروپا به منظور کاهش مصارف انرژی و در نتیجه تولید گازهای گلخانه­ای، به بررسی استفاده از تجهیزاتی برای اندازه­گیری مصرف انرژی هر خانوار پرداخته است که به این روش و با آگاهی ساکنین در خصوص اندازه­گیری مصرف انرژیشان، در حقیقت رفتار مصرف تغییر می­ یابد. سیستم انرژی میتر ساخت DIEHL آلمان نسبت به انواع دیگراز دقت بالاتری برخوردار بوده ومقدار انرژی واقعی تحویلی به هر واحد را محاسبه می نماید، ولی هزینه اولیه خرید و اجرای آن نسبتا بالا است. همچنین سیستم تفکیک مصرف انرژی با نصب این تجهیز بر روی ورودی آبگرم مصرفی هر واحد، می توان مشکل محاسبه انرژی در این بخش را نیز برطرف نمود. اساس کار این دستگاه اندازه گیری دمای ورود و خروج و دبی در جریان سیستم های سرمایشی گرمایشی هر واحد یا بخش در طول زمان می باشد. این تجهیز را میتوان در ورودی هر واحد و یا هر نوع پایانه حرارتی (رادیاتور، هواساز و…) و یا در موتورخانه نصب نمود.

ادامه مطلب

وای-فای و بلوتوث در تلاش برای ورود به حوزه خانه های هوشمند

ZigBee و Z-Wave نام ۲ استاندارد در زمینه ساخت خانه های هوشمند است که بستر مورد نیاز برای ارتباط بین ابزارهای خانگی هوشمند با یکدیگر را فراهم آورده اند. اگر نام این دو استاندارد ارتباطی به گوش شما نرسیده تعجبی ندارد، اما بدون تردید با ۲ رقیب دیگری که به تازگی پا به این عرصه گذاشته اند یعنی وای-فای و بلوتوث آشنا هستید.

ادامه مطلب

خانه هوشمند چیست؟

حتمالا تا کنون در مورد خانه های هوشمند شنیده اید؛ در این مطلب می خواهیم شما را با خانه های هوشمند بیشتر آشنا کنیم.     در یک خانه ی هوشمند، صحبت در مورد اتصالات است زمانی که ما از گوشی های همراه معمولی به سمت گوشی های هوشمند حرکت کردیم، جهشی بزرگ در ارتباطات را شاهد بودیم. به جای اینکه فقط قادر به ایجاد تماس و ارسال پیام های متنی باشیم، اکنون با تلفن های هوشمند به اینترنت متصل می شویم، ایمیل می فرستیم، پیام های لحظه ای ارسال می کنیم، فایل های مورد نیازمان را دانلود می کنیم و بسیاری کارهای دیگر که به ارتباطات نیاز دارند را انجام می دهیم.

ادامه مطلب